سیم بکسل هم در مورد طناب‌های فولادی قدرتمندی بکار می‌رود که در معادن مورد استفاده قرار می‌گیرد و هم در مورد طناب‌های فولادی ظریفی که در ترمز دوچرخه‌ها مصرف می‌شود. این عنوان در مورد سیم بکسل‌های ثابتی که پل‌های معلق را با نیروی فوق‌العاده نگهداری می‌کند و هم درباره سیم بکسل‌‌های مورد استفاده در آسانسور و جرثقیل‌ها که همیشه در حال حرکت هستند نیز بکار می‌رود. بنابراین سیم بکسل یا همان طناب‌های فولادی می‌توانند انوع مختلف و کاربردهای گوناگون داشته باشند.

بافت سیم بکسل متنوع است و در بعضی از بافت‌ها از مفتول‌ با قطرهای مختلف استفاده می‌شود. علاوه بر قطر مفتول بکار رفته، نحوه قرارگیری مفتول‌ها در هر رشته نیز ویژگی خاصی به سیم بکسل‌ می‌دهد. جنس سیم بکسل می‌تواند هم از فولاد و هم از استیل تولید شده باشد که هر یک خواص ذاتی ویژه‌ای به سیم بکسل می‌دهد. پس شرایط آب و هوا در انتخاب جنس سیم بکسل از مهم‌ترین عوامل به شمار می‌رود.
سیم بکسل که با متعلقاتش برای اتصالات لیفتینگ شامل وینچ، قلاب قرقره، زنجیر، اسلینگ، شگل، مهارکش، بست بکسل، پولیفت و تیفور و… بکار برده می‌شوند، پرکاربردترین قطعات در بلند کردن اجسام در صنعت می‌باشند.

سیم بکسل اطلس با سابقه‌ای درخشان یکی از واردکننده های پیشرو در زمینه پخش انواع سیم بکسل آسانسوری ، سیم بکسل نتاب، سیم بکسل حفاری، سیم بکسل مهاری، سیم بکسل کلایمر، سیم بکسل فولادی، سیم بکسل هفت لا کنف، سیم بکسل روکش‌دار، سیم بکسل استیل، جرثقیل، پولیفت، تیفور، زنجیر و اتصالات می‌باشد. این مجموعه طی سال‌ها فعالیت مستمر خود همواره تلاش را کرده است تا نامی ماندگار را در میان مشتریان از خود به جای بگذارد.
سیم بکسل اطلس واردکننده انواع سیم بکسل‌های فولادی کنفی سیاه و گالوانیزه، انواع سیم بکسل تا نمره ۵۰، جرثقیل‌های برقی و دستی، پولیفت، تیفور، زنجیر و اتصالات، زنجیر ساده، زنجیر G80، زنجیرهای آهنی و خشکه، زنجیرهای گالوانیزه و پلیشی، تسمه حمل بار، اسلینگ، قلابS ساده و گردون، شگل، مهارکش، بست سیم بکسل و کارابین می‌باشد.
همچنین مجموعه سیم بکسل اطلس مفتخر است با داشتن تیمی فنی و کاملا متخصص و حرفه‌ای در زمینه تعمیرات انواع جرثقیل دستی، تیفور، پولیفت و غیره همراه شما عزیزان باشد.