نگران هیچ چیزی نباشید ما از تمام خواسته‌های شما آگاه هستیم و تنها می‌خواهیم شما را از یک سری اشتباهات رایج در انتخاب سبک و رنگ در گل‌ آرایی مراسم عروسی آگاه کنیم.

همانطور که آگاه هستید شما سبک‌های رنگی و دکوراسیون متفاوتی را برای برگزاری گل‌ آرایی عروسی در اختیار دارید اما به یاد داشته باشید که ترفندهای خاصی برای هماهنگ کردن این پالت زیبا و انعطاف‌پذیر وجود دارد که هرکدام متناسب با زیبایی‌شناسی منحصر به فرد شماست. نگاه همه به شما دوخته شده و فرصت آزمون و خطا ندارید و از همه مهم‌تر اینکه شما قرار است سال‌ها بنشینید و به تصاویری که برای مجلس عروسی‌تان ساخته‌اید نگاه کنید. تیم تخصصی گل‌ آرایی ژانگولر در اینجا به معرفی ۱۰ غلط متداول در انتخاب رنگ و سبک دکوراسیون شب عروسی می‌پردازد. [ مقاله : اشتباهات رایج در گل‌ آرایی جشن عروسی ] جهت سفارش و دیدن نمونه کارهای تیم تخصصی گل‌ آرایی ژانگولر می‌توانید با شماره‌های ۴۴۲۵۲۱۵۶ ۰۲۱۴۴۲۵۳۰۱۹ ۰۲۱ تماس  حاصل فرمایید.

 

اشتباه اول: استفاده از تعداد زیادی رنگ

اشتباه اول: استفاده از تعداد زیادی رنگ

راه‌حل: همه چیز را ساده نگه دارید.

اگر شما به رنگ‌ها و تنوع آنها علاقه‌مند هستید پیشنهاد ما به شما این است که دو تا چهار رنگ را انتخاب کنید که به طور کامل و به خوبی در یک خانواده باشند یا اینکه همدیگر را تکمیل کنند. استفاده از رنگ‌های مشابه در سراسر دکوراسیون عروسی به شما کمک خواهد کرد تا یک جریان منسجم ایجاد کنید، بنابراین همه جزئیات متعلق به هم به نظر می‌رسند. پالت رنگی خود را به چند رنگ محدود کنید همچنین عناصر را به گونه‌ای بچیند که در مرکزیت نگاه‌ها باشند. اگر ترجیح می‌دهید که نگاه‌ها را به روی دیزاین و چیدمان خود متوقف کنید، چند رنگ مکمل را انتخاب کنید.

این مکمل و هم خانواده بودن رنگ‌ها سبب می‌شود بدون هرگونه به هم ریختگی عمق و زیبایی به کار خود اضافه کنید.

اگر سبک خاصی را مدنظر دارید، یک رنگ انتخاب کنید و با یک سایه پررنگ‌تر از خودش، درخشانش کنید.

این انتخاب و طراحی شما باعث می‌شود نگاه‌ها را به سمت خود متمرکز کنید و حداکثر تاثیر را بگیرید.

 

اشتباه دوم: محدود کردن خودتان به دو رنگ متفاوت

اشتباه دوم: محدود کردن خودتان به دو رنگ متفاوت

راه‌حل: به نکاتی که در مورد روش اول گفتیم توجه کنید.

هیچ وقت خودتان را به دو رنگ محدود نکنید مخصوصا که دو رنگ متفاوت باشند و از یک خانواده یا مکمل هم نباشند. اگر توجه کرده باشید در بسیاری از مراسم پر زرق و برق از چندین رنگ و گاها تا ۵ رنگ استفاده می‌شود. راهی که ما برای جلوگیری از خستگی چشم‌های مخاطبانتان به شما پیشنهاد می‌دهیم این است که اگر شما تصمیم دارید رنگ‌های متفاوت در دیزاین خود استفاده کنید حتما از یک یا دو رنگ خنثی برای کامل‌کردن و چشم‌نواز کردن دیزاین خود بهره بگیرید.

یک پالت با بیش از سه یا چهار رنگ می‌تواند به شما در ایجاد یک صحنه خاص مانند یک باغ انگلیسی؛ سبز، زرد، صورتی، قرمز و کرم و یا غروبش با نارنجی، قرمز، زرد، قهوه ای و طلایی کمک کند. پیشنهاد ما این است که طبیعت بهترین الگو برای انتخاب رنگ‌های شماست و کافی‌ست به سایه‌ها، مکمل‌ها و ترکیبات دقت کنید و چیزی را انتخاب کنید که در نهایت چشم‌نواز و دل‌انگیز باشد.

 

اشتباه سوم: انتخاب رنگ‌های مد روز

اشتباه سوم: انتخاب رنگ‌های مد روز

راه‌حل: اجتناب از مد روز

ممکن است شما ایده گل‌ آرایی را در عروسی [ مقاله : الگوهای گل آرایی ] دیگران ببینید یا در اینستاگرام یا پینترست با ایده جذابی مواجه شوید. اما باید بدانید که یک ایده جذاب و غیرمعمول در یک مقاله یا یک سایت به این معنی نیست که قطعا گزینه مناسبی برای گل‌آرایی مراسم عروسی شماست.

پالت رنگی شما باید یک انتخاب خاص باشد که تا مدت‌ها در ذهن‌ها باقی بماند و در واقع شما قاب عکس‌ها و آلبوم عروسی خود را با آن تزئین می‌کنید.

اگر می‌گویید شما همیشه طبق مد روز پیش رفته‌اید و نمی‌خواهید جز آن پیش بروید ما راه حلی برای شما داریم و آن این است که لازم نیست رنگ مورد نظر شما که مد روز هم هست همه جا به صورت اغراق شده نمایش پیدا کند کافیست تنها با جزئیات آن را پر کنید و خواهید دید که نتیجه مطلوب خود را کسب خواهید کرد. به عنوان مثل رنگ مسی مد روز است و شما هیچ علاقه‌ای به فلزات ندارید. هیچ نیازی نیست تمام رانرهای گل، گلدان‌ها، جواهرات و … را به رنگ مسی در آورید. کافیست همه چیز را با خانواده‌ای تیره‌تر یا روشن‌تر از این رنگ آماده‌سازی کنید سپس در جزئیات مانند رنگ فنجان‌ها، کروات ساقدوش‌ها، پایه‌های صندلی میهمانان و … از ماهیت اصلی رنگ مسی استفاده کنید.

در مورد انتخاب رنگ پیشنهاد تیم گل‌آرایی ژانگولر به شما این است که به الگوهای رنگی که روزانه اطراف شما را فرا گرفته است بیاندیشید. از خودتان بپرسید چه رنگی شما را خوشحال می‌کند؟ رنگ مورد علاقه و مورد استفاده در فضای اتاق‌تان یا لباس‌های‌تان چه رنگی است؟ ساده‌ترین اشیایی که در اطراف شما وجود دارند می‌توانند الهام‌بخش‌ترین انتخاب رنگ برای شگفت‌انگیزترین عروسی‌ها باشند.

 

اشتباه چهارم: بیش ازحد استفاده کردن از یک رنگ

اشتباه چهارم: بیش ازحد استفاده کردن از یک رنگ

راه‌حل: رنگ‌های روشن متعادل

یکی از مهم‌ترین مسائل در انتخاب رنگ این است که برای چشم بیننده آزاردهنده نباشد و در واقع ترکیب رنگ با محیط اطراف فضای چشم‌نوازی را ایجاد کند.

فقط به این دلیل که شما دو رنگ غالب در پالت خود دارید به این معنا نیست که شما باید از هردوی آنها به یک اندازه استفاده کنید.

قبل از هر چیز دیگری در برنامه‌ریزی خود، تصمیم بگیرید که کدام رنگ به عنوان رنگ پایه قرار بگیرد این انتخاب بر تصمیمات شما تأثیر می‌گذارد.

اگر عاشق رنگ نارنجی روشن هستید، سایه‌ای با رنگی خنثی‌تر را برای رنگ ثانویه خود انتخاب کنید. در نتیجه کنتراست رنگ‌های مورد علاقه خود را رنگ بزنید. به طرز محسوسی متعادل کردن رنگ‌های‌تان، کلیدی است؛ ساخت و ترکیبات چند سایه که در میان رنگ پایه شما هستند، بسیار شیک و پیچیده است.

 

اشتباه پنجم: انتخاب رنگ‌های پیش‌بینی شده

اشتباه پنجم: انتخاب رنگ‌های پیش‌بینی شده

راه‌حل: ریسک کردن

برخی از ترکیبات رنگی با مفاهیم مشخص از پیش تعریف شده در ذهن شما نقش می‌بندد. سفید به هراه آبی، قرمز به همراه سبز و امثال این. شما می‌توانید با ظرافت‌های ذهنی خود رنگ‌ها را متعادل کنید و با کمی ریسک تمام توجهات را به خود جلب کنید. بنابراین اگر در رنگ عروسی خودتان یک سری رنگ مشخص قالب را مدنظر دارید سعی کنید با وارد کردن یک رنگ مکمل تصویری جذاب‌تر را بسازید. مثلا اگر ترکیب قرمز سبز را برای خود انتخاب کرده‌اید با نقوشی طریف از رنگ زرد در جزئیات کارتان می‌توانید آن را چندبرابر جذاب‌تر کنید.

 

اشتباه ششم: نادیده گرفتن بافت

اشتباه ششم: نادیده گرفتن بافت

راه‌حل: تعریف تطبیقی خود را گسترش دهید

دو رنگ که با هم می‌آیند اگر بافت‌های مختلف نداشته باشند زمانی که کنار هم قرار می‌گیرند قابل تشخیص نیستند.

یک رانر روی میز با پارچه کتانی قرمز و خطوط اطلسی به خوبی گیاهان چوبی روی رومیزی کتان خرمایی مایل به قرمز کار نمی‌کند گرچه یک تم رنگی دارند.

از آنجا که گل‌ آرایی بخش زیادی از عروسی شما را پوشش می‌دهد، در تصمیم‌گیری و انتخاب رنگ و بافت دیزاین شما نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

مخلوط کردن بافت در رنگ منتخب شما می تواند تصویری رویایی‌تر به مراسم شما بدهد و شما ترکیبی ساده از بافت و رنگ را اشته باشید.

الگوهایی مانند نوارها یا گل‌های رنگی می‌توانند به تجزیه رنگ‌های پررنگ کمک کنند. شما شگفت‌زده خواهید شد وقتی که خواهید دید یک بافت می‌تواند به یک پالت ساده اضافه شود و همه چیز را به یک شاهکار مدرن تبدیل کند. استفاده خلاق از فضا و ترکیبی از بافت ها و الگوهای گل‌ آرایی می‌تواند مراسم شما را دل‌فریب کند.

 

اشتباه هفتم: نادیده گرفتن رنگ محل برگزاری

اشتباه هفتم: نادیده گرفتن رنگ محل برگزاری

راه‌حل: اولویت‌بندی رنگ و محل برگزاری

همانطور که شما در انتخاب محل برگزاری به همه چیز مانند کف‌پوش، دیوارها، صندلی، میز، ظروف نوع پذیرایی و غیره توجه دارید باید به نکت جدی‌تری قبل از هرکدام این مسائل بپردازید و آن رنگ محل برگزاری مراسم شماست. شما قبل از هر چیز باید این دو مسئله را اولویت بندی کنید رنگ و محل برگزاری مراسم. ممکن است شما مدت‌ها در حال برنامه‌ریزی برای مراسم خود باشید و پالت رنگی مشخصی را در ذهن دارید بنابراین باید قبل از هر چیز بدانید که محل برگزاری مراسم شما هم‌خوانی با پالت رنگی ذهن شما را داراد یا نه. مسئله دوم این است که شما یک مکان مشخصی را در ذهن دارید که با تمام جزیئیات ذهن شما در مورد محل برگزاری مراسم سنخیت دارد حال شما باید با توجه به رنگی که مکان مورد نظرتان دارد رنگ جزئیات مراسم خود را انتخاب کنید.

 

اشتباه هشتم: تلاش برای رنگی کردن گل‌ها

اشتباه هشتم: تلاش برای رنگی کردن گل‌ها

راه‌حل: رنگ‌ها را محدود کنید

به جای اینکه روی رنگ ذهنی خود اصرار داشته باشید که دسته گل و گل‌های خود را با آن تطبیق دهید؛ از تیم گل آرایی خود بخواهید که رنگ‌های خنثی متمایل ببه رنگ ذهنی شما را انتخاب کنند و آن را با رنگ گلدان‌ها رومیزی و رانر و روبان‌های صندلی تطبیق دهند. به عنوان مثال ممکن است رنگ ذهنی شما آبی باشد و شما گل‌هایی با این رنگ بخواهید در صورتی که گل‌هایی که به طور طبیعی رنگ آبی دارند بسیار کم هستند و اگر موجود هستند تعداد آنها بسیار کم است و فصلی هستند. بنابراین رنگ‌های ذهن خود را محدود کنید و سعی کنید رنگ‌های خنثی نزدیک به پالت ذهنی‌تان را برای انتخاب رنگ گل‌هایتان انتخاب کنید.

 

اشتباه نهم: انتخاب رنگ را به ساقدوش‌ها بسپارید

اشتباه نهم: انتخاب رنگ را به ساقدوش‌ها بسپارید

راه‌حل: تمام جزئیات رنگی را خودتان مشخص کنید.

زمانی که به مراسم عروسی خود نزدیک می‌شوید بیش از هر چیز به رنگ‌های دلپذیر و چشم ‌نواز و ملایم بپردازید. یکی از مهم‌ترین مسائل جانبی مراسم عروسی ساقدوش‌های شما هستند ممکن است شما آنها را در انتخاب رنگ لباس و غیره آزاد بگذارید اما این بزرگ‌ترین اشتباه شماست. شما موظفید نوع و مدل لباس‌ها، رنگ لباس، کفش، کروات کت و گل ساقدوش‌های خود را انتخاب کنید و یک پالت رنگی ملایم همخوان با رنگ ذهنی خود بسازید و بدین ترتیب یک ترکیب بی‌نظیر را بسازید. ممکن است شما تعداد ساقدوش‌های زیادی داشته باشید یک پیشنهادساده و جالب توجه ایت است که یک رنگ پایه انتخاب کنید و دسته گل‌ها و لباس‌هایی از آن طیف را در نظر بگیرید. توجه داشته باشید رنگی که برای ساقدوش‌های خود انتخاب می‌کنید رنگی کاملا خنثی و متفاوت با رنگ دیتل عروس و داماد باشند تا هم ساقدوش‌ها به خوبی بدرخشند و هم اینکه عروس و داماد در میان ساقدوش‌های‌شان درخشان و فریبنده به نظر برسند.

 

اشتباه دهم: محدود کردن خود به رنگ‌های فصلی

اشتباه دهم: محدود کردن خود به رنگ‌های فصلی

را‌ه‌حل: ذهن خود را باز نگه دارید.

وقت آن است که ذهن خود را باز کنید و از قوانین رنگی مربوط به هر فصل بیرون بیایید. شما پالت رنگی که دوست دارید و در ذهن خود آن را مرور می‌کنید را اجرا کنید و از تماشایش لذت ببرید و به این فکر نکنید که در فصل گرم به سر میبرید و استفاده از رنگ‌های سرد اشتباه است یا بالعکس این کاملا اشتباه و دور از ذهن و متد دکوراسیون و طراحی است.

شما مراسمی دارید که در فصل زمستان قرار است برگزار شود و چون هوا متعاد است آن را در فضای باز برگزار می‌کنید حال به جای اینکه از رنگ‌های خنثی و سرد و رنگ پریده زمستانی استفاده کنید رنگ‌های گرم و داغ را انتخاب کنید تا همچون شعلع آتش در میام سپیدی زمستان بدرخشید. همیشه ذهن خود را باز نگه دارید و از رنگ‌ها کنارهم لذت ببرید.