زمانی که دو نفر در حال برگزاری بهترین جشن زندگیشان هستند چه گلی باید برای این مراسم خاص تدارک دید؟ تیم گل‌ آرایی ژانگولر ایده‌ها و نکاتی که می‌بایست برای گل آرایی دسته گل عروس در نظر گرفت را با شما طی این مقاله در میان می‌گذارد. این ایده‌ها را می‌توانید با برگزار کنندگان مجالس عروسی و تشریفات عروسی در میان بگذارید تا شما را در اجرایی کردن آنها یاری کنند.
جهت سفارش و دیدن نمونه کارهای تیم تخصصی گل‌ آرایی ژانگولر می‌توانید با شماره‌های تماس ۴۴۲۵۲۱۵۶ ۰۲۱۴۴۲۵۳۰۱۹ ۰۲۱ حاصل فرمایید.

هنگامی که پای عشق و علاقه در میان باشید اولین رنگی که به ذهن می آید رنگ قرمز است، البته این جمله به این معنی نیست که سایر رنگ‌ها مناسب نیستند، اتفاقا برای اینکه گل‌های قرمز به خوبی دیده شوند باید یک همنشینی خوب و جذاب مابین رنگ گل‌های قرمز و سایر رنگ‌ها باشد. برای مثال استفاده از رنگ گل‌های زرد در کنار گل‌های قرمز ایده جذابی می‌تواند باشد. رنگ زرد به نمایندگی از خورشید می‌تواند گرمای خاصی به رنگ قرمز عشق شما بدهد. استفاده از گل‌های نارنجی نیز همنشینی خوبی با گل قرمز دارد. رنگ نارنجی خبر از میل و علاقه می‌دهد. در هر صورت گل‌های روشن و جذاب انتخاب کنید!
در همه جای دنیا هر گل آداب و رسومی برای خود دارد، برای مثال گل آربیوتس، نشان دهنده عشق تک همسری، گل پامچال نشان دهنده عشق جوان است. با همه این آداب و رسوم، در تمامی دنیا گل رز نماد عشق و احساس هست، پس در انتخاب دسته گل یک زبان جهانی [ مقاله : انواع گل‌ها و معانی خاص آنها برای مراسم ] را انتخاب کنید، برای ایجاد تنوع شاید به فکر انتخاب گل دیگری برای عروسی باشید، بد نیست به نکاتی که در ادامه می آیند توجه داشته باشید. استفاده از گل‌های شاداب و زیبا برای یک دسته گل عروسی قطعا باید اولویت شما باشد سعی کنید هر نوع دسته گلی که انتخاب می کنید علاوه بر شاداب بودن رنگ‌های روشنی نیز داشته باشد.
انتخاب فرم دسته گل به شدت مهم است. در انتخاب گل و اندازه آن به تجربه آن فردی که دسته گل را برای شما طراحی می‌کند اعتماد کنید و نگذارید که یک دسته گل بسیار بزرگ و یا یک دسته گل کوچک عکس‌های عروسی شما را خراب کند. مسئله دیگری که مهم است نحوه طراحی دسته گل است، در این زمینه قبل از هر چیزی به عکس دسته گل‌هایی که به شما پیشنهاد می‌شود، دقت کنید یکی از آنها را انتخاب کنید، عکس را به فردی که برای شما دست گل می‌بندد نشان دهید قطعا با آن عکس می‌تواند از پس آن بر بیاید مخصوصا اگر در زمینه تشریفات عروسی دارای تجربه باشد.

 

گل رز (rose)

گل رز (rose)

گل رز برای مدت زمان طولانی در اسطوره‌ها و افسانه‌ها تا کنون نماد عشق و زیبایی بوده است. نویسندگان و شاعران رمانتیک از این گل به عنوان یک استعاره برای بیان احساسات، زیبایی، شور و عشق واقعی استفاده کرده‌اند.
مراسم عروسی تمام شخصیت‌های مهم دنیا آراسته به گل رز بوده است. این گل با زیبایی منحصر به فردی که دارد چشم را آزار نمیدهد به خصوص که در کنار سایر گل‌ها قرار بگیرد. بیش از سه هزار گونه گل رز به طور تجاری رشد می‌کنند، که بسیاری از آن‌ها در دسترس هستند و به طرز شگفت‌انگیزی مقرون به صرفه هستند. هر چند رزها با عطر لوکس همراه هستند، اما همه گل‌های رز عطری نیستند.
سه نوع اصلی از انواع رز به احتمال زیاد نامزدهای گل‌های عروسی شما هستند:
رزهای hybrid tea (گل‌های تجاری کلاسیک، با شکل یکنواخت به طور عمومی در گل‌فروشی‌ها دیده می‌شود.)
رزهای spray (گل رز با پنج تا ده سر کوچک در هر ساقه و طبیعی)
گل رز garden (گران قیمت، انواع قدیمی با پرچم، سرباز و عطر خوشبو).

 

گل لاله (Tulip)

گل لاله (Tulip)

اغلب لاله‌ها در کشور هلند موجود هستند، ولی باید گفت که این گل در واقع یک گل بومی ایرانی است. لاله می‌تواند برای مراسم عروسی که مفهوم خاصی دارند به عنوان نماینده عشق‌های طولانی و سال‌های خوشی مورد استفاده قرار بگیرد.
لاله در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها، موجود است از جمله سفید، کرم، صورتی، زرد، قرمز، بنفش و… موجود است. معروف‌ترین لاله‌ها بسیار مقرون به صرفه هستند؛ هر چند انواع نادر آن می‌توانند گران باشند. ترکیبی از لاله‌ها در آرایش مراسم عروسی شما می‌‍تواند صحنه‌ای زیبا و دل‌فریب را برای شما رقم بزند. همچنین شایان ذکر است که با لاله ها میتوان به دلیل تنوع رنگ‌شان دسته گل‌های زیبایی برای ساقدوش‌های عروس و گل کت‌های ساقدوش‌های داماد آماده کرد.
از سه نوع اصلی لاله‌ها برای دیزاین مراسم استفاده می‌شود:
لاله‌های هلندی (معمولا در مغازه‌های گل‌فروشی و در باغ‌ها دیده می‌شود.)
لاله‌های فرانسوی (گران و ظریف، با ساقه‌های بلند و شکوفه‌های بزرگ)،
لاله‌های طوطی (لبه‌های گلبرگ پیچ‌خوردگی دارد و به پر طوطی شباهت دارد).

 

گل شیپوری (calla lily)

گل شیپوری (calla lily)

گل‌های رنگارنگ شیپوری با برگ‌های کشیده لک‌دار، حس پویایی و شادی در بیننده می‌آفرینند. این گل در زادگاه خودش، جنوب آفریقا، گیاهی همیشه سبز و به واسطه ساقه‌های خود به عنوان گیاهی چندساله شناخته می‌شود و نماد زیبایی باشکوه است.
این گل زیبا در دو نوع رایج قابل در دسترس هستند:
یک نوع با گل بزرگ و ساقه بلند، که این ساقه‌های صاف و بلند مناسب برای گل‌آرایی بلند و یا دسته گل‌های سبک است، نوع دیگر مدل مینیاتوری آن می‌باشد که کاملا ایده‌آل برای ساقدوش‌های عروس و داماد می‌باشد.
شیپوری با رنگ کرم یا فیلی جز محبوب‌ترین رنگ‌های این گل است، اما شیپوری کلا در رنگ‌های زرد، نارنجی، و صورتی و بنفش تیره موجود است.

 

گل هورتانسیا (Hydrangeas)

گل هورتانسیا (Hydrangeas)

بومی جزایر هونشو ژاپن است. در فضای سبز، درختچه‌ای خزان‌دار و زینتی است. به رنگ سفید، صورتی، آبی و یا بنفش دیده می شود. گل هورتانسیا نماد غرور است. این گل‌ها به دلیل پر بودن و بزرگ بودن گزینه بسیار مناسبی برای دسته گل هستند. این گل به دلیل تنوع رنگ ترکیبی کامل و عالی است برای گل‌آرایی بخش‌های مختلف مجلس شما.

 

گل صدتومنی (Peony)

گل صدتومنی (Peony)

بومی چین، سیبری، اروپای جنوبی و ژاپن است. این جنس دارای بیش از ۳۰ گونه گیاه علفی دائمی با عمر طولانی است. به خاطر گل های درشت با رنگ‌های درخشان و گاهی معطر گزینه بسار مناسبی برای گل‌آرایی و دسته گل شما می‌باشد. گل‌ها منفرد و دارای ۵ کاسبرگ سبز ۵ تا ۱۰ گلبرگ رنگی درخشان است و در رنگ‌های سفید، زرد، صورتی وقرمز وجود دارد. با وجود ظرافت بیرونی، این گل نماد “جذابیت” را دارد.

 

گل آلاله (Ranunculus)

گل آلاله (Ranunculus)

آلاله یک جایگزین مناسب به جای گل صدتومنی و رز است. این گل زیبا با رنگ‌های جذاب گیاهی است دائمی با ریشه‌های متورم و ژوخه مانند که در قسمت بالای خود دارای چندین جوانه فلس‌دار پوشیده از کرک، است. آلاله یک گیاه زینتی بسیار محبوب است و به طور گسترده ای در نقاط مختلف جهان کشت می‌شود. آلاله اصالتاً گلی‌ کم برگ است، اما آنچه این گیاه را به یکی از گونه‌های محبوب در دنیای گل تبدیل کرده، ارقام اصلاح شده و پر گلبرگ آن است و نماد فریندگی و جذابیت است. این گل به دلیل تنوع رنگ و بزرگ بودن و زیاد بودن گلبرگ‌هایش می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای طراحی دسته گل عروس و همچنین دسته گل و گل روی کت ساقدوش‌ها باشد.