یکی از مهم‌ترین مسائل در مراسم عروسی گل‌ آرایی مراسم است و از آن مهم‌تر دسته گل عروس است. دسته گل عروس یکی از تزئینات و می شود گفت یکی از ملزومات مراسم عروسی است. برای انتخاب دسته گل عروس بایستی نکاتی را رعایت کرد که یکی از موارد مهم آن توجه به اندازه دسته گل است. بهتر است بدانید که چه سایز دسته گلی با لباس شما بیشتر همخوانی دارد. سعی کنید از دسته‌گل‌هایی استفاده کنید که مناسب فصل باشد زیرا نه تنها ارزان‌تر و تازه‌تر هستند بلکه با آب و هوا نیزسازگاری دارند. سعی کنید از دسته گل‌هایی استفاده کنید که دیرتر پژمرده می‌شوند به عنوان مثال گل‌های ارکیده و یا رزهای هلندی گزینه‌های مناسبی برای شما هستند. بنابراین در انتخاب دسته گل [ مقاله : ۲۰ ایده منحصر به فرد برای دسته‌ گل تک گل ] عروس باید نهایت دقت را اعمال کرد.
دسته گل خود را می توانید فقط از یک نوع گل یا از ترکیب چند گل با رنگ‌های مختلف استفاده کنید به هر حال باید برای دسته گل خود بهترین گل را به کار ببرید؛ زیرا یکی از ماندگارترین خاطرات شما را تشکیل می‌دهد. اگر پوستی روشن دارید نباید از دسته گل عروس خیلی تیره استفاده کنید؛ رنگ پریده‌تر دیده می‌شوید و برعکس.
اگر سررشته زیادی در انتخاب گل ندارید حتما از گل‌فروش خود کمک بگیرید و بخواهید عکس دسته گل‌هایی را که قبلا درست کرده را به شما نشان دهد. از گل‌هایی که برای دسته گل عروسی شما مناسب است می‌توان از: ارکیده، رز، لاله، لیلیوم، آلاله و غیره نام برد. [ مقاله : انواع گل‌ها و معانی خاص آنها برای مراسم ] اگر لباسی دنباله‌دار دارید بهتر است از دسته گل‌های آبشاری استفاده کنید و اگر لباستان پرنسسی است دسته گل‌های گرد بیش‌تر با لباستان ست می‌شود. عروس خانم‌ها باید دسته گل‌هایی را انتخاب کنند که مناسب قد و قواره‌شان باشد و کل دستشان را نپوشاند زیرا هم در عکاسی و فیلم‌برداری و هم در مراسم‌شان باید حلقه و زیورآلات‌شان مشخص شود.
جهت سفارش و دیدن نمونه کارهای تیم تخصصی گل‌ آرایی ژانگولر می‌توانید با شماره‌های ۴۴۲۵۲۱۵۶ ۰۲۱۴۴۲۵۳۰۱۹ ۰۲۱ تماس  حاصل فرمایید.